piątek, 10 sierpnia 2012

Dzień dobry! Dobranoc... - Małgorzata Strzałkowska

Ilustracje Beata Zdęba
Wydawnictwo Bajka, 2009

 
"Odkąd dobry świat istnieje,
mknie godzina za godziną...
Odkąd dobry świat istnieje,
dzień i noc na przemian płyną..."


Bajeczka dla maluszka 18 m-cy+.
To nasz faworyt. Zdecydowanie.
Troszkę refleksyjna, tak po maluszkowemu.
W kilku zdaniach zawarty jest skrawek mądrości życiowej i reguły rządzące światem. Codziennie nastaje nowy piękny dzień, wschodzi słońce, dając energię życiu na ziemi, wędruje po niebie, by wieczorem oddać swój tron na niebie księżycowi.
Wierszowane, czarujące i mądre zdania, szybko zapadające w pamięci, subtelny styl, śliczne ilustracje, piękna, naprawdę piękna książeczka!


 


4 komentarze:

 1. cudowna książeczka :-) moje małe dziewczynki (5 i 3 latka, a starsza ma 9 ale o niej nie tym razem ;-) ) wiec te moje małe dziewczynki kochają czytać książeczki i jak ja im już ze 30 razy jedna przeczytam to potem siadają i czytają ją mnie a śmiechu ile jest przy tym.. bo choć nie umieją czytać to z pamięci tak pięknie recytują a jak zapomną czegoś to wychodzą czasem śmieszności niestworzone ;-) Sliczny chłopczyk na zdjęciu :-)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję, ta ślicznota to Gustaw:) Te wierszyki można czytać i czytać i się nie nudzą, wpadają w ucho, tak zawadiocko, w sam raz na wygłupy:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gustaw.. boże jakie cudowne imię!!!!!!!!!!! NO że też chłopczyk mi się nie trafił ;-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziekuję Iwono, ja też jestem zachwycona imieniem, ciekawe jak za kilka lat sam zainteresowany?!:) W urzędzie w naszym miasteczku powiedzieli, że to pierwszy Gustaw od kilkudziesięciu lat:)

   Usuń