czwartek, 15 listopada 2012

SZTUKA - Ruth Thomson

Sztuka czyli kreatywne zabawy i gry
Wydawnictwo MUZA, 2012
 
 
Tym razem książka dla dzieci nieco starszych. I nie do czytania, lecz kreatywnej zabawy.  Dla tych co samodzielnie już czytają i kredkę w ręce lubią dzierżyć. Oj będzie to niezwykle artystyczna przygoda. Gwarantuję, bo i ja oderwać się od książki nie mogę. I z nostalgią wspominam swoje kredkowe historie. Któż to wie, gdyby za tamtych lat, były takie książki cudne, może bym szturmem teraz zdobywała artystyczną scenę Nowego Jorku, albo malowała morskie pejzaże na molo we Włoszech?! A tak. Tylko o tych książkach i książkach Wam tu piszę:)
 

Sztuka.
Znajdziemy tutaj mnóstwo wskazówek o tym, jak rysować. 
Potraficie narysować twarz? O taki nos na przykład? A całą Mona Lisę? Nie? To z tą książką Wasze dziecko Was niebawem nauczy.
Ponadto poznamy malarzy, rzeźbiarzy i najważniejsze ich dzieła, ale również sztukę starożytną i obrazy jaskiniowe. Jednym słowem artystyczny kogel-mogel. Żadnej nachalności w przekazywaniu wiedzy. Wszystkie informacje z dyskrecją przemycone i zaaplikowane w kolejnej zabawie.
Abstrakcja? Chyba nie:) Może pejzaż, albo portret. Albo martwa natura (zgroza plastyki, w którejśtam klasie podstawówki). Wszystko to i dużo dużo więcej znajdziecie w tej książce. Dla mnie artystyczny hit.
 

Bo są szablony i naklejki, a to każde dziecko lubi! 

 
I gra memory, którą akurat uwielbiamy my, rodzice:). Tutaj w wersji artystycznej, kto i skąd np. Leonardo da Vinci - artysta włoski
 

Artystyczne wywieszki na drzwi. Wystarczy wyciąć, powiesić na drzwiach i rodzicom wstęp wzbroniony. To sztuka jest właśnie.


Szablon afrykańskiej maski. Wyciąć, przypiąć gumkę i rano mamusię obudzić:)

 
Kolorowanek, wycinanek i quizów ogrom. Co kartka kolejne ogrom-ne zaskoczenie.
 

 
I gry, zagadki, labirynty. Uczta dla dziecięcej wyobraźni. 
 

I odwiedzimy galerię sztuki, którą należy wypełnić naklejkami, kiedy eksponatów brakuje.


Kochany rodzicu namawiam! Bo książka warta jest uwagi, pomysłowa i pięknie wydana. A rzecz to wiadoma, że zmysł artystyczny (i czytelniczy) zaszczepiać dziecku trzeba!
 

Książka (Wydawnictwo MUZA) Tutaj

6 komentarzy:

 1. hmmm, hmmm i hmmm, że nie wiem co napisać, bo temat bliski mi i ważny, że chyba muszę mknąć do jakiejś dużej księgarni i się przyjrzeć i pomacać. ciekawe acz zaskakujące, hmmm i hmmm :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już jedną naprędką opinię fachowca artystycznego mam. Że świetna:) Jestem ciekawa Twojej Maryś, bo ja to wiesz zapaleniec amator:))

   Usuń
 2. Ada komentarze są twoje na swoim miejscu! Nie mogłam maila twojego znaleźć to tutaj piszę :-) na końcu pod komentarzami musisz kliknąć "Load more" i wtedy rozwija się cała lista komentarzy! jak nie widzisz nadal to znów Load more :-) Na końcu każdego posta wyjaśniam co i jak :-) Buziaki pa :-)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję Iwonko! Wszystko już wiem, myślałby kto, ze ja po informatyce jestem:)))

   Usuń
 3. Kiedy na to patrzę, to chciałabym jeszcze raz być dzieckiem i taką książkę mieć... ach;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. identyczną myśl miałam, kiedy zobaczyłąm tę książkę:) cudnie byłoby się w niej wiele lat temu z kredką zatopić:))

   Usuń