piątek, 21 września 2012

książki rozdajemy książki! :)

"Ciągle zapominam powiedzieć dziękuję! Dziękuję Ci pięknie za twe towarzystwo!"
Jimmy Liao (Dźwięki kolorów)

Dziś cały dzień rozsmakowujemy się w arcygenialnej książeczce "Dźwięki kolorów". Oszałamiające, zjawiskowe ilustracje, mało słowa, ogrom mądrości. 
Natchnieni dziś my chcielibyśmy Wam pięknie podziękować. Za to, że do nas zaglądacie każdego dnia. Miłym słowem, komentarzem dodajecie nam energii do dalszej pracy. Jesteście i to nas uskrzydla! :)

W prezencie mamy dla Was dwie książki. Dla dużego i małego czytelnika. Tak dla zachowania równowagi. To taki pseudokonkurs, bo nie trzeba odpowiadać na żadne pytania. Wystarczy, że w komentarzach pod postem napiszecie, na którą książkę macie ochotę. I koniecznie podajcie informację o konkursie dalej:) Oczywiście można pretendować do obu książek jednocześnie. 
Zatem zapraszamy serdecznie!:) Macie czas do 30 września."Prawiek jest jedną z najambitniejszych powieści, jakie powstały w ciągu ostatnich lat. Gdyby więc zasługi mierzyć ambicjami, byłaby ta powieść wielkim wydarzeniem. Ale książka Tokarczuk nie potrzebuje takiej miary. Broni się bowiem czym innym. Pięknem współodczuwania z naturą, umiejętnością znajdywania dramatyzmu w każdej szczelinie istnienia, frapującą refleksją egzystencjalną". /Przemysław Czapliński"
"Obsypana nagrodami powieść Olgi Tokarczuk. Za Prawiek i inne czasy wyróżniono autorkę Nagrodą Fundacji im. Kościelskich (1997), Nike ’97 - Nagrodą Czytelników, Paszportem "Polityki" (1997) oraz Machinerem (1996).""Najnowsza propozycja Wojtyszki - "Bromby i Fikandra wieczór autorski" - jest książką szczególną, być może najbardziej niezwykłą ze wszystkich "Bromb", gdyż po raz pierwszy dostajemy do rąk "Brombę" niemal w całości wierszowaną. Oto w bibliotece Pućka spotykają się asiaki i esiaki, gwiazdonosy, fumy, wychuchole i naturalnie najbliżsi przyjaciele Bromby i Fikandra, by posłuchać poezji. Książka skrzy się humorem. Wojtyszko w mistrzowski sposób bawi się słowami, wykorzystując specyfikę języka polskiego. Jego "łamańce" językowe nie mają sobie równych. Żeby zacytować tylko dwuwiersz: "Bo choć wszy bywają żwawsze/Jeż wesz zewsząd wyprze zawsze."


23 komentarze:

 1. No to jak mozna pretendowac do obu to ja jak najbardziej do obu:):):) Ale jakbym musiala jednak zdecydowac sie na jedna to Tokarczuk wybieram :)
  Fajny pseudo;)konkurs.

  OdpowiedzUsuń
 2. Z wielką ochotą przyjmę książkę "Prawiek i inne czasy", oczywiście jeśli będę miała tyle szczęścia :) mój e-mail: edzia728@wp.pl
  Pozdrawiam
  Edyta

  OdpowiedzUsuń
 3. prawiek, ach ten prawie i inne czasy swoim magizmem mnie zauroczył, ochhh kiedy ja to czytałam :)))
  A Bromba (ha!) wspomnienia czar, uroki starych dziejów, co za smakołyki, ja łapek nie wyciągam, bo to sa obowiazkowe pozycje (które rzecz jasna mamy, mamy) hihihi
  No i gratulujemy 100 fb-ukowej i trzymamy kciuki za dalsze opinie, szczególnie ciekawi nas zdanie Twoje "O wiadukcie... " T.Oziewiczowej ;)))

  OdpowiedzUsuń
 4. ja zdecydowanie bralabyn brombe, bo kocham jezyk polski i wszelkie nim zabawy, poza tym kolekcjonuje ksiazeczki dla Matyldy:)no a na prawdziwy, spokojny i wolny wieczor z ksiazka dla doroslych to jeszcze musze poczekac wiec niech inni sie ciesza:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Prawiek czytałam prawieki temu, a do bromby moja Mercia często zagląda zafascynowana.
  Olgi Tokarczuk w biblioteczce nie mam więc wzdycham przymilnie. Może się uda.
  Pozdrawiam i dziękuję, że takie miejsca jak to są.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam ochotę na Olgę Tokarczuk - 'Prawiek" czytałam w zamierzchłych licealnych czasach, ale urzekł mnie niemożliwie. Chciałabym sprawdzić, czy ta magia wciąż na mnie działa.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja też na Brombę, bo "Prawiek" już czytałam i bardzo miło wspominam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja spróbuję szczęścia w obydwu losowaniach :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Oczywiście zgłaszam się.
  Od dawna planuję zapoznać się z twórczością Olgi Tokarczuk, ale ciągle mi jakoś z nią nie po drodze. Z tego względu bardzo chętnie przeczytałam książkę "Prawiek i inne czasy", co skłoniłoby mnie do szybszego sięgnięcia po literaturę naszej rodzimej pisarki. Jednak skoro można zapisać się na obie książki to zrobię to bardzo chętnie, ponieważ mam młodszego brata, który uwielbia, gdy czytamy mu książki, więc z pewnością chętnie zapoznałby się z Brombem i Fikandrem. :)
  Podlinkowany baner konkursowy znajduje się w odpowiedniej zakładce na moim blogu.

  OdpowiedzUsuń
 10. To i ja też do obu pretenduję :-))) I bardzo bym chciała wygrać choć jedną ;-)) Bardzo fajny konkurs :-)) Cudowny :-)

  OdpowiedzUsuń
 11. "Pawiek i inne..." pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 12. O! W ostatniej chwili się załapałam :D
  Staję po obie, a co!
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 13. "Prawiek.." brzmi ciekawie :) Chętnie się zgłaszam.

  Pozdrawiam,
  Ola

  PS. Info podane dalej na blogu:
  warsztatura.blogspot.com

  :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Bromba! Ale bomba! Jaka ze mnie trąba, że nie zajrzałam tu dotąd z mojego klomba ;)

  OdpowiedzUsuń
 15. No my nie jesteśmy zachłanne ;) i chętnie zrobimy miejsce na naszej półeczce dla "Bromby i Fikandra wieczór autorski". A informacje na blogu zaraz zamieszczę :)

  OdpowiedzUsuń
 16. "Prawiek i inne czasy" - uwielbiam ją i chciałbym mieć własny egzemplarz :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo chętnie przygarnę książkę "Prawiek i inne czasy" :) Pozdrawia, mój e-mail: tetiisheri@wp.pl

  OdpowiedzUsuń
 18. Pani Tokarczuk mnie interesuje - może w końcu przekonam się do jej twórczości ;)

  OdpowiedzUsuń
 19. To i ja, jeśli można, zgłaszam się. Pretenduje do obu:)Podałam dalej na blogu: inzynier-z-perspektywami.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja się ustawiam w kolejce po Brombę... Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń